Postitatud

MIHKEL

Tervist!

Mina olen Mihkel Kalda. Olles kirglik mesinik olen lõpuks jõudnud otsusele hakata oma teatud mõtteid ja arusaamu kirja panema. Loodan, et mu kirjutised saavad olema huvitavad lugeda ja aitavad meil kõigil saada paremateks mesinikeks ning seeläbi ka paremateks inimesteks 🙂


Nagu öeldud, siis nimeks on mul Mihkel. 29 aastat vana ja elu- ning tegevuskohaks Mulgi vald Viljandimaal. Esimese mesilaspere sain endale aastal 2004. Kui algselt pidasid mesilased ennast suuremas osas ise, siis nüüdseks julgen juba teatud mõttes ennast mesinikuks pidama hakata.
2017 aastal alustasin õpinguid Olustvere TMK´s mesiniku erialal. Eriala ma küll ära ei ole siiani lõpetanud, kuid 2018 ja 2019 aastate mesindushooajad olin ma Taanis mesinikuna tööl. Hooaeg kestis aprillist septembri teise pooleni. Taani kogemusest ja muljetest kindlasti lähemalt mõnes järgnevas postituses.
2018 aasta lõpus sai hakatatud ettevalmistusi tegema enda mesila arendamiseks Eestis. Võimalused olid küll piiratud, kuid tahtmine oli suur. 2020 oli minu jaoks esimene aasta täielikult Eestis suuremas mahus mesindada. Praeguseks (2020, oktoober) läheb talvituma mõned pered alla 250. Kui võtta arvesse, et 2019 aasta kevadesse tuli 14 mesilaspered, siis võib olukorraga üldplaanis rahule jääda. Kuid kindlasti ka kõigest sellest tulevikus täpsemalt.

Loodan, et mu lühike sissejuhatus tekitas teis huvi 🙂